سئو, طراحی سایت, وردپرس

توضیحات متا در وردپرس

fb meta description study 01.jpg

گوگل این موتور جست و جو قوی برای نشان دادن محتوای شما به کاربران متقاضی آن از عنوان مطلب و توضیحات متا محتوای شما استفاده می کند.کاربر با سرج مطلب موردنظر خود نیاز دارید تا کمی(به اصطلاح چکیده) از مطلب وب سایت شما بخواند و در صورت علاقه بر روی لینک محتوای شما کلیک کرده و به سایت شما برود درنتیجه نوشتن توضیحات متا در ورپرس بسیار در تعداد کاربران اهمیت دارد دقت داشته باشید که توصیحات متا علاوه بر جذاب بودن باید واقعی و مربوط به محتوا باشد.

توضیحات متا در وردپرس

با نصب افزونه سئو yoast این امکان را در یافت خواهید کرد تا برای محتوای خود توضیحات متا بنویسید در قدم اول باید این افزونه را نصب کرده باشید تا بتوانیم شما را در نوشتن توضیحات متا در وردپرس به صورت مطلوب و بهینه کمک کنیم. همانطور که در اول این مقاله ذکر شد هدف از توضحات متا در وردپرس  این است که  کاربران راحت‌تر بر روی لینک مورد نظر در موتور جستجو کلیک کنند، به کار می‌رود. به عبارت دیگر، توضیحات متا در وردپرس باعث ترغیب افراد به کلیک کردن روی لینک‌ها در موتور جستجو می‌شود. تاثیرات توضیحات متا برروی سئو سایت بسیار مهم است زیرا باعث افزایش کلیک در گوگل می شود و این دلیل مهمی در بالابردن سئو استو سبب بهبود عملکرد شما خواهد شد.

توضیحات متا باید چه ویژگی داشته باشند؟

در ابتدا نوشتن توضیحات متا بسیار ساده بنظر می رسد اما توجه داشته باشید شما باید همین چند خط را بگونه ای بنویسید که کاربران جذب مقاله شما شده و روی آن کلیک کنند وگرنه این رقابت را می‌بازید.

توضیحات متاحداقل ۱۵۵ کاراکتر

اندازه مشخصی برای توضیحات متا تعریف نشده و خود گوگل تعیین می کند. بنابراین باید میزان متوسطی را برای آن در نظر گرفت. در yoast seo برای شما این میزان با تغییر رنگ نوار پایین توضیحات متا مشخص شده است. تا جایی بنویسید که این نوار به رنگ سبز درآید.

 تمرکز بر کلمه کلیدی

توضیحات متا در وردپرس حتما باید بر روی کلمه کلیدی متمرکز شود و دارای آن باشد. فراموش نکنید به کار بردن کلمه کلیدی در همه جا ضروری است حتی در بخش توضیحات متا.

پیروی از ساختار محتوا

مطمئنا تا الان به این نتیجه رسیدید که می توانید با نوشتن جملات تحریک امیز و مشتاق کردن مخاطب برای خواندن مطلب شما افراد را ترغیب کنید تا بر روی لینک موردنظر شما کلیک کنند. اما دقت داشته باشید که بعد از کلیک کاربر متوجه ترفند شما شود، سریعا صفحه را ترک کرده و یک امتیاز منفی برای شما ثبت می‌شود. در واقع نرخ خروج پیدا می‌کنید! پس جذاب بنویسید اما هدف اصلی و ساختار محتوا را لطفا فراموش نکنید.

 منحصر به فرد بودن توضیحات متا

دقت داشته باشید که برای نوشتن توضیحات متا برای هربرگه و یا نوشته در سایت خود از متن تکراری استفاده نکنید و برای هر صفحه توضیحات منحصربفردی  و متناسب و مرتبط با محتوای آن برگه ارائه دهید.

نوشته مرتبط با محتوا

هر نوشته ای را به عنوان توضیحات متا ننویسید توضیحات متا در وردپرس باید نوعی دعوت‌نامه برای کاربران باشد که مشتاق به کلیک روی آن شوند و به سایتتان منتقل شوند. پس باید روی آن فکر کنید و جمله بهینه‌ای را بنویسید. بهتر است کاملا مرتبط و به اصل موضوع اشاره داشته باشد.

مشکل احتمالی

اگر توضیح متای نوشته توسط شما در گوگل نمایش داده نمی شود بدانید که حتما این توضیحات تکراریو یا غیرمرتبط با محتوای شماست و گوگل آن را به رسمیت نمی‌شناسد و بنا به صلاح دید خود توضیحات دیگری از متن را انتخاب کرده و نمایش می‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *